در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • در کفت و گو با صبا؛

  شهرام کرمی وظایف شورای راهبردی تئاتر را تشریح کرد

  مدیرکل هنرهای نمایشی تأکید کرد به‌منظور بهره‌مندی و مشورت با اهالی تئاتر درباره فعالیتِ کلان و برنامه‌ریزی در حوزه‌ هنرهای نمایشی، شورای راهبردی تئاتر ایجادشده است.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از صبا، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی که به‌تازگی اعضای شورای راهبردی تئاتر را معرفی کرده است درباره انتخاب اعضای این شورا گفت: شورای راهبردی تئاتر حدود ۲ ماه است که به دبیری مجید گیاهچی فعالیت خود را آغاز کرده است ولی ما اسامی آن‌ها را در تاریخ ۲۹ دی‌ماه اعلام کردیم.
  وی درباره اهداف شورای راهبردی تئاتر و مسئولیت این شورا برای رفع مشکلات و چالش‌های حوزه تئاتر توضیح داد: شورای راهبردی تئاتر به‌عنوان انعکاس‌دهنده مسائل و مشکلات تئاتر، نقش مشورتی دارد و به تصمیم گیری‌های من کمک می‌کند زیرا تصمیم گیری فردی روند درستی برای تئاتر نیست.
  به گفته وی، این شورا روی مسائل و مشکلات تئاتر فکر، تحلیل و بررسی می‌کند و نتایج آن را در اختیار مدیرکل هنرهای نمایشی قرار می دهد.
  مدیرکل هنرهای نمایشی افزود: یکی از مسئولیت های بنده این است که از حق و حقوق هنرمندان در راستای اهداف نظام و قوانین فرهنگی و هنری صیانت کنم و بخش دیگر وظایف من برنامه ریزی بلندمدت و کوتاه مدت برای ارزیابی شرایط فعلی و داشتن چشم اندازی برای آینده تئاتر است.
  کرمی درباره دلایل انتخاب این افراد گفت: اعضای شورا سابقه روشن و جایگاه علمی و اجرایی خوبی دارند و با معضلات و مشکلات تئاتر در کشور و جهان آشنا هستند و برای رشد و پیشرفت تئاتر تلاش می‌کنند.
  وی در پایان درباره سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر نیز گفت: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم و برگزاری این جشنواره به‌عنوان بزرگترین رویداد تئاتری کشور حایز اهمیت است و امیدواریم به بهترین شکل برگزار شود.
  محمدرضا خاکی، علی منتظری، مسعود دلخواه، منصور براهیمی، شهرام گیل‌آبادی، مجید گیاهچی و شهرام کرمی اعضای شورای راهبردی تئاتر را تشکیل می‌دهند. ریاست این شورا بر عهده‌ شهرام کرمی و مجید گیاهچی نیز دبیر آن است.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر