در حال بارگذاری ...
شهرام کرمی در مراسم رونمایی پوستر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

رخدادهای حوزه کودک و نوجوان  تاکید بر اهمیت نسل آینده‌ساز کشور است

مراسم رونمایی پوستر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در خانه تئاتر برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر، مراسم رونمایی پوستر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بعدازظهر امروز دوشنبه 13 آبان 1398 با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر،  مجید قناد دبیر جشنواره کودک و نوجوان در خانه تئاتر برگزار شد.

عادل بزدوده، احترام برومند، نادر برهانی مرند، بهزاد فراهانی، هما جدیکار،اصغرهمت و جمعی دیگر از هنرمندان عرصه تئاتر از حاضرین در این مراسم بودند.

مجید قناد دبیر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در ابتدای این مراسم در سخنانی گفت: شمارش معکوس بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان آغاز شده و در هفته آینده زنگ شروع این رویداد به صدا درخواهد آمد. با زحمات و تلاش های همه گروه همراه این جشنواره توانسته ایم تا اینجای کار را به ثمر برسانیم. حضور همه شما عزیزان برای نسل های آینده ای که این جشنواره متعلق به آن هاست الهام بخش است و تلاش ها و تجربیات شما را که یک عمر را صرف هنر کرده اید به عنوان پشتوانه خود احساس می کنند. از حضور و همراهی شما عزیزان کمال قدردانی را دارم و باز هم از شما خواهش دارم تا در ادامه کار حمایت های خود تان را از ما دریغ نکنید تا بتوانیم این دوره از جشنواره را هم به خوبی برگزار کنیم.

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه این مراسم گفت: از اینکه دعوت آقای قناد دبیر جشنواره را پاسخ گفته اید و در اینجا حضور دارید سپاسگذارم. همه ما اینجا حضور داریم تا ارزش و اعتبار این رویداد را یادآوری کنیم که ویژه کودکان و نوجوان کشورمان برگزار می شود.هر زمان که رویدادی مختص به کودکان شکل می گیرد در واقع تاکیدی بر اهمیت نسلی است که آینده ساز این کشور و برای همه ما قابل احترام است. مگر می شود انسان کودکان را ببیند و ذوق نکند؛ چرا که این حسی ذاتی و درونی است و همه بخصوص جامعه هنری این حس را دارند. یکی از نعمت هایی که ما در فضای هنری مان با آن همراه هستیم معصومیت و تخیل کودکانه است و امیدوارم همیشه این نعمت را همراه داشته باشیم.

کرمی در ادامه سخنانش افزود: وظیفه خودم می دانم از آقای قناد و تیم همراهشان، همچنین شما استادان عزیز که به عنوان حامی و پشتیبان به برگزارکنندگان این رویداد یاری می رسانید تشکر داشته باشم. خوشحالم که این اتفاق در خانه تئاتر که خانه همه ما فعالان عرصه هنرهای نمایشی است می افتد و از اینکه رونمایی پوستر این جشنواره در این محفل هنری و در خانه جامعه تئاتری رخ می دهد تشکر می کنم. شخصاً در شش دوره از این جشنواره به عنوان دبیر فعالیت داشته ام و حقیتاً با عشق و علاقه به این جشنواره پرداخته ام، ولی باید اقرار کنم آقای قناد در این زمینه از من پیشی گرفته و با نهایت اشتیاق و علاقه امور برگزاری این رویداد را با جدیت تمام پی گیری کرده است.

احترام برومند دیگر هنرمند حاضر در این رویداد نیز در ادامه نشست در سخنانی کوتاه گفت: فکر می کنم مسن ترین فرد در میان حاضرین در این مراسم باشم که در عین حال از داوران بخش خردسال جشنواره هستم. آرزو می کنم که امسال هم سال خوبی برای جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باشد و حتماً هم همینطور خواهد بود. همانطور که اقای کرمی گفتند همه کسانی که در این سال ها دبیری جشنواره را بر عهده داشته اند در این احساس عشق و اشتیاق به جشنواره مشترک هستند. واقعیت این است که در شرایط اقتصادی فعلی کشور برپا نگه داشتن چنین جشنواره هایی دشوار است. در اینکه همه دست اندرکاران برگزاری این رویداد  با عشق و علاقه کار می کنند هیچ شکی نیست اما مسئولین باید از این رویداد حمایت کنند و البته که اولین قدم حمایتشان حمایت مالی خواهد بود و دومین قدم هم این است که مانع کار نشوند و اجازه بدهند دست اندرکاران برگزاری جشنواره کارشان را به درستی انجام دهند.

بهزاد فراهانی نیز در بخش بعدی این مراسم گفت: آقای مجید قناد را از سال ها پیش می شناسم و می دانم شخص کاردان و سخت کوشی است که می داند در چه موقعیتی قرار دارد و چگونه باید کارها را پیش ببرد.. نکته دیگری که می خواهم به آن اشاره کنم این است که برگزاری این جشنواره در یکی از استان های کشور را باید یکی از دست آوردهای آن به حساب آورد.

شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر در ادامه این مراسم در سخنانی بیان کرد: پیشنهاد می کنم در همراهی با جشنواره کودک و نوجوان فرایندی علمی در نظر گرفته شود و بعضی از حرف های جدی حوزه کودکان و نوجوانان در حضور مسئولین گفته شود. یافته های علمی نشان می دهد دریچه های حسی و عاطفی ذهن انسان و پر شدن خزانه اصلی عواطف تا چهارده سالگی است که پر می شود. این در حالی است که جوانان ما حتی تا سنین نزدیک به سی سالگی نیاز به دریافت احساسات عاشقانه و عاطفی دارند. این دست مسائل را ما باید همراه با فعالیت هایی چون برگزاری جشنواره تبیین کنیم و تا وقتی که تبیین نکنیم ارزش تلاش های عاشقانه و دلسوزانه هنرمندان این عرصه آنطور که باید آشکار نخواهد شد. اگر کشورهای مترقی از تئاتر برای آموزش استفاده می کنند این دست اوردها باید با صدای بلند گفته شود تا همگان بدانند این ها همه از مزایای تئاتر و می توانیم از این هنر به عنوان ابزاری برای توسعه فکری جامعه استفاده کنیم.

در بخش پایانی این مراسم نیز امضای پوستر بیست وششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان که توسط شهرام عظیمی طراحی شده صورت گرفت.

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران