در حال بارگذاری ...
روایت زندگی شاعره شهیر در تئاترشهر

پنج ساکن خانه‌ «پروین» معرفی شدند

هوشنگ قوانلو، مریم ندایی، آتنا تندرو، سهیل ملکی و حمید حسینی با نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی به روی صحنه می‌روند.

به گزارش ایران تئاتر ، پنج بازیگر نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی معرفی شدند.

هوشنگ (اصلان) قوانلو بازیگر باسابقه‌ تئاتر، سینما و تلویزیون که فعالیت هنری را از سال ۱۳۶۹ آغاز کرده است و در کارنامه‌ کاری وی همکاری با کارگردانان بنامی چون بهرام بیضایی، اصغر فرهادی، محسن امیریوسفی، سیروس مقدم، محمدرضا اصلانی، شهرام مکری، یداله صمدی، دکتر علی رفیعی، ایرج کریمی، پوران درخشنده، ابوالفضل جلیلی و … به چشم می‌خورد. 

سهیل ملکی و حمید حسینی از دانش‌آموختگان آموزشگاه سمندریان که پیش‌تر سابقه‌ همکاری با حسین کیانی در نمایش‌های «چشم به راه میرغضب»، «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو»، « همسایه آقا» را داشتند در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

همچنین مریم ندایی و آتنا تندرو نیز دو ساکن دیگر در خانه‌ پروین هستند، مریم ندایی بازیگر تئاتر و صدا‌پیشه نیز پیش‌تر دوبله‌ استانی مجموعه تلویزیونی‌ مطرحی نظیر ستایش را برعهده داشته است، وی همچنین در نمایش شاه لیر به کارگردانی مسعود دلخواه ایفای نقش کرده است.

آتنا تندرو که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ به صورت جدی آغاز کرده است دانش آموخته‌ی مربیانی چون مسعود دلخواه، رضا ثروتی، عاطفه تهرانی، مرتضی اسماعیل کاشی بوده است. وی در بیش از ۲۰ اثر نمایشی فعالیت هنری در مقام بازیگر یا مشاور کارگردان داشته است.

نمایش «پروین» به قلم و کارگردانی حسین کیانی و تهیه کنندگی داود نامور از اوایل خردادماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت.

اسامی بازیگران و دیگر عوامل «پروین» متعاقبا اعلام خواهد شد. علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه‌ی گروه تئاتر ملی چریکه به آدرس cherike_theatre را در اینستاگرام دنبال کنند.
مطالب مرتبط

نمایش «پروین» به پایان رسید

نمایش «پروین» به پایان رسید

نمایش پروین به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی و تهیه‌کنندگی داوود نامور به دلیل شیوع مجدد کرونا با تصمیم گروه اجرایی برای حفظ سلامت تماشاگران، دیگر اعضای گروه اجرایی نمایش و کارکنان مجموعه تئاترشهر و همچین هماهنگی‌های به عمل آمده با مدیریت مجموعه تئاترشهر به پایان رسید.

|

نگاهی به نمایش «پروین» نوشته و کار حسین کیانی

روایت جوانمرگی شاعری بزرگ
نگاهی به نمایش «پروین» نوشته و کار حسین کیانی

روایت جوانمرگی شاعری بزرگ

حمید رستمی: اینکه در مورد شاعری معاصر در حد و اندازه پروین اعتصامی که شهره خاص و عام است و فقط ۸۱ سال از زمان درگذشتش می‌گذرد تا این حد کم می‌دانیم و نیز اینکه اطلاعات دقیق و مفصل چندانی از شرایط ...

|

۱۶ کیلومتر رکاب زدن از مرکز شهر تا محل اجرای نمایش پروین  

تئاتر شهر میزبان دوچرخه سواران شد
۱۶ کیلومتر رکاب زدن از مرکز شهر تا محل اجرای نمایش پروین  

تئاتر شهر میزبان دوچرخه سواران شد

نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی در تالار اصلی روز ۱۲ خرداد به مناسبت روز جهانی دوچرخه و در آستانه‌ روز جهانی محیط زیست میزبان گروه کلاب سبز ایران شد.

|

نظرات کاربران