در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • با دعوت حسینعلی بیات دبیر جشنواره

  داوران دومین جشنواره «تئاتر کوتاه خلاق ایثار» مشخص شدند

  در گروه داوری بخش خیابانی و صحنه‌ای دومین جشنواره تئاتر کوتاه خلاق ایثار ۶ داور از هنرمندان برجسته کشور حضور دارند.

  به گزارش ایران تئاتر حسینعلی بیات، دبیر جشنواره «تئاتر کوتاه خلاق ایثار» با اعلام این خبر گفت: پیمان شریعتی ، شهرام کرمی و مهدی نصیری داوران بخش صحنه‌ای جشنواره و سامان خلیلیان، جهانشیر یاراحمدی و کامران شهلایی بخش خیابانی جشنواره را داوری می‌کنند.
  بر اساس این گزارش پیمان شریعتی فارغ‌التحصیل کارشناسی بازیگری، کارگردانی تئاتر و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. شریعتی در حال حاضر رئیس مجموعه تئاتر شهر بوده و همچنین به‌عنوان دبیر اجرایی جشنواره‌هایی مانند جشنواره بین¬المللی تئاتر فجر، جشنواره بین¬المللی نمایش عروسکی تهران، جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی سنتی فعالیت داشته است.
  «شهرام کرمی»، نویسنده، کارگردان و منتقد است که دارای نشان درجه‌یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تاکنون بیش از 17 اثر از رمان‌ها و نمایشنامه‌های وی چاپ و منتشرشده است.
  دکتر «مهدی نصیری»، نمایشنامه‌نویس، پژوهشگر، مدرس، منتقد تئاتر، علاوه بر عضویت در کانون جهانی منتقدان تئاتر IATC، رئیس کانون ملی منتقدان تئاتر ایران است.
  «سامان خلیلیان» نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر در کارنامه خود سابقه عضویت در هیئت انتخاب آثار جشنواره‌هایی همچون جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشجویی ایران، جشنواره‌ تئاتر فجر، جشنواره تئاتر بسیج و ... را دارد.
  جهانشیر یاراحمدی پژوهشگر و بازیگر تئاتر به‌عنوان یکی از 30 چهره تأثیرگذار تئاتر ایران پس از انقلاب اسلامی معرفی‌شده و سه کتاب «نمایش در بوشهر از آغاز تا امروز»، «نمایش در خارگ» و «از گهواره تا بهشت» از وی به چاپ رسیده و پنج کتاب دیگر نیز در دست چاپ دارد.
  کامران شهلایی نویسنده، کارگردان عضو کانون نمایشنامه نویسان خانه تئاتر ایران بوده و علاوه بر کارگردانی نمایشنامه‌های مختلف، هفت اثر از وی به چاپ رسیده است.
  نظرات کاربران

 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر
 • جشنواره سراسری تئاتر رضوی