در حال بارگذاری ...
به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر

آیین بزرگداشت زنده‌یاد شهریار تیمورپور، در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد

آیین بزرگداشت زنده‌یاد شهریار تیمورپور، هنرمندِ گریمور و نقاش، فردا (جمعه ۲۳ دی) در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، آیین بزرگداشت مرحوم شهریار تیمورپور، از هنرمندان فقید عرصه چهره‌پردازی تئاتر ایران، به همراه مراسم افتتاحیه گالری فروش آثار نقاشی این هنرمند، از ساعت 14 تا 19 روز جمعه بیست‌وسوم دی در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد. 

این مراسم به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر ایران، گروه طراحان «رویای هنر»، همکاری بیتال عالی مهر و تعدادی دیگر از دوستان و همراهان شهریار تیمورپور میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. 

شهریار تیمورپور از طراحان پیشکسوت چهره‌پردازی تئاتر ایران و یکی از همکاران سابق واحد گریم تئاتر شهر، عصر روز سه‌شنبه بیست و یکم دی بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری دارفانی را وداع گفت.

این هنرمند پیشکسوت به دلیل عوارض ناشی از بیماری کووید ۱۹ و نارسایی ریه، مدت‌ زیادی تحت نظر تیم پزشکی بود.

زنده‌یاد شهریار تیمورپور در سال ۱۳۳۸ در شهرستان بجنورد به دنیا آمد. این هنرمند پس از طی دوران مقدماتی تحصیلی وارد دانشکده هنرهای زیبای تهران شد و مدرک کارشناسی نقاشی خود را دریافت کرد.

او علاوه بر فعالیت در عرصه نقاشی به صورت حرفه‌ای، در حوزه طراحی گریم و چهره‌پردازی نیز مهارت داشت و طی این سال‌ها علاوه بر حضور در مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج به عنوان گریمور، در بسیاری از حوزه‌های مختلف تلویزیون، سینما و تئاتر حضوری فعال داشت.

زیباترین آثار این هنرمند با تکنیک انتزاعی آب و مرکب، مجموعه دلقک‌هایی را به تصویر کشیده بودند که برآمده از ذهن خلاق او بود.
مطالب مرتبط

در یادبود زنده‌یاد شهریار تیمورپور مطرح شد

جای خالی نقاشی‌های او روی سکوهای تئاتر شهر
در یادبود زنده‌یاد شهریار تیمورپور مطرح شد

جای خالی نقاشی‌های او روی سکوهای تئاتر شهر

مراسم یادبود شهریار تیمورپور طراح چهره‌پردازی و نقاش تئاتر در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در این مراسم دوست‌داران و هنرمندان از فقدان تیمورپور و از جای خالی نقاشی‌های او روی سکوهای تئاتر شهر گفتند.

|

مراسم بزرگداشت هفته روابط عمومی و تبلیغات تئاتر برگزار شد

خانواده تئاتر یک روابط عمومی بزرگ است
مراسم بزرگداشت هفته روابط عمومی و تبلیغات تئاتر برگزار شد

خانواده تئاتر یک روابط عمومی بزرگ است

مراسم قدردانی و تجلیل از فعالان حوزه روابط عمومی تئاتر همزمان با هفته گرامیداشت «ارتباطات و روابط عمومی» در خانه هنرمندان برگزار شد. در این مراسم زیباترین بخش یک کار اجرایی در تئاتر روابط عمومی عنوان شد. همچنین محمد رحمانیان در این مراسم گفت خانواده تئاتر یک روابط عمومی بزرگ ...

|

نظرات کاربران